دانلود پروژه و پایان نامه های دانشجویی

دانلود پروژه و پایان نامه های دانشجویی

دانلود پروژه و پایان نامه و گزارش کارآموزی و مقاله و جزوه و کتاب

نظرسنجی سایت

رشته تحصیلی شما؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 974
  • بازدید دیروز : 402
  • بازدید کل : 223658

دانلود شبیه سازی مدل خوردگی میله روتور ماشین القایی با متلب


دانلود شبیه سازی مدل خوردگی میله روتور ماشین القایی با متلب

موضوع : شبیه سازی مدل خوردگی میله روتور ماشین القایی تحت شرایط پیشرفت خطا

 

چکیده

برای شبیه سازی میله های روتور ماشین القایی از تئوری الکترومغناطیسی استفاده شده است.اندوکتانس پراکندگی مدل خوردگی یک میله روتور با توجه به قانون آمپر ناشی از انرژی مغناطیسی،اندوکتانس،جریان وشدت میدان مغناطیسی می باشد.اندوکتانس پراکندگی و مقاومت میله روتور وقتی میله روتور زنگ می زند تغییر می کند.علاوه براین اثر پوستی نیز برای ساختن مدل کاربردی میله های روتور باید مورد توجه قرار گیرد.این تغییرات مقاومت و اندوکتانس پراکندگی در نتیجه شبیه سازی موتورتاثیر می گذارد و مشخص می شود که پیشرفت خطا در یک میله روتور با آنالیز طیفی هارمونیکهای جریان استاتور قابل تشخیص می باشد.

 

معرفی

موتورهای القایی پرکاربردترین ماشینهای الکتریکی هستند،از این رو تعداد زیادی از پژوهشگران در مورد روشهای عیب یابی موتور برای جلوگیری از توقف ناگهان آن مطالعه کرده اند.اگر یک موتور با میله های شکسته برای مدت زمان طولانی بدون علائم قابل کشف به کارگیری گردد،تمام سیستم شامل موتور شکسته ممکن است آسیب جدی ببیند.عیب یابی آنلاین موتور موثرترین راه برای نگهداشتن پیوسته موتور تحت شرایط سالم می باشد.

یکی ازشیوه های عیب یابی آنلاین موتور استفاده از شیوه آنالیز جریان موتور(MCSA )می باشد که هارمونیکهای غیر عادی در جریان استاتور موتورهای دارای خطا را پیدا می کند.

مزیتهای MCSAعبارتند از: تخمین نزدن پارامترهای موتور،سادگی سنسورها و نصب آنها و از همه مهمتر اینکه در این شیوه برای عیب یابی نیازی به ایستادن موتور و سیستم نمی باشد.

شیوه های شبیه سازی براساس شیوه تابع سیم پیچی(WFM)می باشد که فضای هارمونیکها را در ماشین الکتریکی تخمین می زند،از WFM مشخص است که فقط اندوکتانسهای متقابل سیم پیچی استاتور ومیله های روتور، پارامترهای متغیر با زمان هستند.مقاومتها و اندوکتانسهای پراکندگی سیم پیچ استاتور و میله های روتور پارامترهای ثابتی با زمان هستند.اگر موتور دارای خطا باشد،مقاومت و اندوکانس پراکندگی قسمتهای خورده شده و شکسته شده با پیشرفت خطا پیشرفت می کنند.

مطابق با مدل خوردگی پیشنهاد شده، MCSA می تواند خطای یک میله خورده شده را به اندازه پیشرفت خطای یک میله روتور کشف کند.

 

 

 

 

 

فهرست :

روشهای متداول تشخیص خطا در ماشینهای الکتریکی

آنالیز جریان موتور MCSA

مزیتهای MCSA

مراحل تشخیص خطا به شیوه MCSA

مدل شبیه سازی موتورالقایی

مدل خوردگی میله روتور در پیشرفت خطا

نتایج و شبیه سازی

منابع

 

قسمت هایی از شبیه سازی و نتایج

 

 

 

 


مبلغ قابل پرداخت 27,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دیدگاه های کاربران (0)

در صورت هرگونه مشکل در دانلود فایل ها به پشتیبانی سایت مراجعه کنید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما